?

Log in

No account? Create an account

Previous Entry Share Next Entry
Apie išniekintą lietuvių kalbą
megejas
Negaliu nepasidalinti A. Užkalnio įžvalgomis apie lietuvių kalbą bei iš to išplaukiantį lietuvio mastymą, ypač kas liečia jos mokymo mokykloje. Esu patyręs tai pats:

"Tai mokyklinio rašinėlio stilius, iš kurio, deja, neišaugama: banalios metaforos, nuvalkioti palyginimai, minties bailumas.
[...]
Mūsų lietuvių kalbos pedagogės ir tie, kas jas rengė, turi jausti didelę gėdos naštą. Užuot mokęsi vartoti kalbą, buvome mokomi tarnauti kalbai. Mes Lietuvoje tiesiog išveisėme visą kalbos mokyklą, smaugiančią kūrybiškumą ir fantaziją. Lietuvių kalba supančiota ir išniekinta vidutinybės kulto. "

Ačiū Dievui, man būnant paskutinėje abitūros klasėje (humanitarinio profilio!), mums paskyrė naują mokytoją - D. Ignotienę, kuri buvo baigusi VU, o ne pedagoškę, iki tol nedirbusi mokyklų sistemoje ir po ilgų dekretinių atostogų, šviežiai atėjo mokyti abiturientų. Tik jinai, per tekstų analizes ir interpretacijas, gerbdama kiekvieno mokinio teisę reikštis ir ją skatindama, sugebėjo parodyti, kad kalba ir mastymas, gali iškilti aukščiau trafaretiškų rašinėlių rašymo ribų. Ačiū jai už tai. Dėja, kiek teko vėliau apie ją išgirsti iš gerokai po manęs baigusių ir pas ją besimokiusių - vienas lauke ne karys, ir ją sistema palaužė... O gal tai buvo tik neteisingas, kelių buvusių mokyklos "neklaužadų" įvertinimas?


  • 1
matau, kad ta Ignotienė žodžio "deja" rašyti neišmokė :)

sorry, labai esu jautrus "dėja", "deje" ir "beja" :)

Dar "įdėja" ir "dėmėsys" šaunūs

Ačiū už pastabas, tik man čia jų nereikėjo ne į temą ir jūsų supistų vertės pasikėlimų, parodančių prisitaikymą prie supuvusios sistemos. Kaip sakėt žemiau - mintį juk pagavot? Suerzino? Neturėjot daugiau ką pasakyti?
Gerbiama Ignotienė mokė kalbos, mąstymo per interpretacijas ir analizes, žodžiu - lavino asmenybę, nesmaugdama kaip jūs, kalbainių-nazi klapčiukai dėl šūdų visokių. Eikit nx kalbainiai.

Susierzinai čia tu.

Be reikalo.

Apie mintį: http://megejas.livejournal.com/4020.html?thread=8628#t8628.

Turi progą išmokti taisyklingai rašyti vieną žodį. Paaiškint, kuo kalbos taisyklės yra gerai?

Tai ten pat apie mintį pasiskaityk ir mano atsakymą.

(Plg su. "Tai ten pat, kur apie mintį, pasiskaityk ir mano atsakymą". Gerb. Ignotienė, manau, būtų pabraukusi)

Būtų, būtų, deja iki jos buvo 11 metų kalbainių-nazi įdirbis padarytas. Ačiū jai, kad bent įnešė šviesos spindulėlį, parodė, kad ne viskas taip blogai su manim. Beje, čia neformali aplinka - kaip noriu, taip kalbu. Nepatinka - neskaityk. Jei reikėtų nepriekaištingai dailaus teksto - pasistengčiau labiau ir dar kalbos redaktoriaus paprašyčiau, kad paredaguotų. Dar panašių kabinėjimusi ne į temą ir gausit banų.

Ir "mąstymas" :].

Sorry, bet juokinga situacija, o esmę, manau, nuskaičiau

"rėžimą" pamiršai :)

ta prasme "totalitarinis rėžimas", ne "savo teritorijos rėžimas".

Juokitės juokitės, kai panašūs dalykai per VLKK plinta, tapdami norma. "Licencija", "kontroversija".

Būk draugas, apibrėžk problemas -- kurios išplaukė iš mūsų su Ezhux komentarų; kurios plaukia iš VLKK. Punktais :]

Nu va, kalbonaciai atėjo ir suplūdo, pamesdami visą mintį...

tai kad mintis 100 kartų girdėta ir tiek pat kartų teisinga. Net nėra ką komentuoti :)

Kur girdėta? Eiliniam, su kalbainiais dažnai nesusiduriančiam ne taip jau dažnai girdima. O jūs jei jau taip dažnai girdite, turbūt ir sukates tame rate? O ką padarėte ar darote, kad situacija mūsų mokykloj pasikeistų? Laukiate kol dėdės iš viršaus pajudins savo storus užpakalius? Xuj, nesulauksi, geriau emigruok.

  • 1